m

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP

Tenis plażowy

Jestem trenerem tenisa i tenisa plażowego
TO NAPRAWDĘ PROSTE!

Łatwa i przyjemna gra

Chciałbym wam opowiedzieć o mojej dyscyplinie jaką jest Tenis Plażowy, o której sam dowiedziałem się kilka lat temu i od razu się w niej zakochałem. Poniżej pokaże wam parę praktycznych informacji na temat tej dyscypliny.

Tenis plażowy jest łatwą i przyjemną grą!

W tenisa plażowego można nauczyć się grać już na pierwszym treningu!

Podstawowe zasady przedstawię Ci poniżej wraz z oficjalnym filmem ITF.

NAJWAŻNIEJSZE POJĘCIA

Poznaj zasady gry

Boisko

Rozmiar boiska jak w siatkówce plażowej. 16 metrów długości oraz 8 metrów szerokości.

Powierzchnia

Piasek!

Siatka

Najlepiej siatka do tenisa plażowego – ta ma zdecydowanie mniejsze oczka, przez które nie przejdzie piłka tenisowa. Wysokość siatki ma 1.70 metra (gra deblowa kobiet i mixt) oraz 1.80 metra (gra deblowa mężczyzn).

Sprzęt

Specjalne rakiety do tenisa plażowego oraz piłka tenisowa (stage 2) o mniejszej kompresji. Jeśli interesują Cię rakiety podstawowe, półprofesjonalne lub profesjonalne zajrzyj TUTAJ

Punktacja

W tenisie plażowym jest bardzo podobna do tenisa ziemnego. Mecz grany jest zazwyczaj do 6 gemów, dwóch wygranych setów. Przy wyniku 6-6 w gemach rozgrywany jest tie-break. (organizator może to zmienić na mecz do 7, 9 gemów lub dwa sety od 2:2 w gemach).  Przy 40:40 jest rozgrywany decydujący punkt tzw. złota piłka.

Rozgrywka

Jest to głównie gra dwuosobowa, ale istnieje możliwość gry pojedynczej (szerokość boiska 4,5m). Dozwolone są serwisy z góry i z dołu. Punkt jest zdobywany gdy piłka spadnie na pole przeciwnika, na aut oraz w siatkę.

Rodzaje zagrań

4B68A541-4310-466D-89A2-A042320DA0A6

Serwis

W tenisie plażowym piłka do gry wprowadzana jest głównie ”z góry” w mixtach „z dołu”. Jest dozwolony tylko jeden serwis, nie ma możliwości powtórki. Serwis w każdym gemie jest grany z dowolnego miejsca za końcową linią serwisową w dowolne pole przeciwnika bez konieczności zagrania w określoną strefę.

image0 (7)

Return

Odbicie piłki przy serwisie przeciwnika.

Smecz

Zagranie polegające na uderzeniu w piłkę z nad głowy tak, by nadać jej znacznej prędkości. Występuję podczas wymiany.

image0 (9)

Hak

Zagranie często stosowane w tenisie plażowym pozwala na zagranie piłki z za głowy okrężnym ruchem zachowując przy tym dobrą siłę uderzenia.

BEACH TENNIS KRAKÓW

Nowe miejsce w Krakowie

Od października w Krakowie pojawiło się miejsce gdzie można spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie jaką jest tenis plażowy. Można nauczyć się lub podszkolić swoje dotychczasowe umiejętności pod moim czujnym okiem.

Jest również możliwość wyposażenia sprzętu, także nie musicie się niczym martwić. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy, butelkę wody i dobry humor.

Zapraszamy serdecznie, dobra zabawa gwarantowana!

CHCESZ ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z TENISEM PLAŻOWYM?

Umówmy się na wspólny trening